به نام خداوند جان و خرد

مجموعه حرکت ها و توقف های جهان، همگی از الگوهای بنیادینی تبعیت می کنن و شناخت این الگوها، خود، بعدی از ابعاد دانایی است.

امروز در ادامه مطالب دو پست قبلی، می خوام دو مدل دیگه از تفکر الگویی رو بگم که امیدوارم براتون جالب باشه.

الگوهای تحولی _ تکاملی

تحولات جهان هم از الگوهای بنیادینی تبعیت میکنه. مثل «تناوب»، فرایند شب و روز، جرخش فصل ها، تولد و مرگ، آفرینش و نابودی و... همگی از این الگوی تحولی تبعیت میکنن. حتی تحولات سیاسی جهان ( مثل تحول از تک قطبی به چند بعدی و بالعکس) هم تجلی همین الگوهای پایه ای هستن که از سطوح ماورایی سرچشمه می گیرن. نوع دیگه تکثیر نام داره که در تمامی سطوح جهان از دنیای باکتری ها گرفته تا جهان ستارگان وجود داره. امروزه فیزیکدان ها بر این باورهستن که از دل هر جهان، جهان هایی جدید زاده میشن.جالبه که بدونیم با شناخت الگوهای بنیادین تحولی، امکان پیش بینی وضعیت آینده جهان میسر میشه که البته متفاوت از روش های اینده بینی و پیشگویی ست.

الگوهای ساختاری

در این الگو ساختار، معنا و مفهوم و قوانینی داره که از جهان های بالایی تو این جهان متجلی شده. مثلا درخت یه الگوی ساختاری داره که با درک اون میشه به فهم حوزه باطنی مربوط به اون رسید و حتی ازش عبور کرد.اتم، کهکشان، سیاهچاله، بدن انسان و ... همگی نمونه هایی از این ساختارها هستن که در واقع قرینه ای از حوزه باطنی هستی رو تو خودشون دارن.

خوب دوستان، این الگوها در اصل، نشانه ها و تابلوهای راهنمای روح در جهان ما محسوب میشن و با درک و مشاهده اونها، امکان عبور از این جهان و ورود به حوزه های بالاتر هستی، میسر  میشه.

حالا یه سوال ، بهش فکر کنین و پاسخ بدین :

به نظر شما چرا یک دور ساعت،12 قسمت است؟

منتظر نظرات شما هستم.   

/ 0 نظر / 6 بازدید