ساعت شنی انرژی!!

                                                    بنام خالق هستی بخش

                                                       

دوستان سلام:

اگه يادتون باشه تو پست قبلي گفتم كه انسان در قفس «خود» اسير شده و اراده آزادش رو از دست داده و به نوعي دچار «شرطي شدگي» شده . كه البته عوامل زيادي در اون دخالت دارن كه يكيش هرز انرژي ست. اما انسان  بايد «خود» واقعيش رو پيدا كنه و نذاره كه شخصيت و هويتش خرد بشه ...

اين پست رو بخونين...

عموم ‏مردم روزانه با اعمال و گفتار بیهودۀ خود انرژی زیادی را از دست می‏دن. لازمه كه انسان برای شناخت و كنترل شخصیت‏ و مراكز درونی خود كه غالباً از كنترل خارجه ، از تلف كردن انرژی خود جلوگیری كنه. یکی از عواملی كه هم موجب صرف انرژی می‏شود و هم مانعی برای توسعه حالات متعالی آگاهی ست، «گفت وگوی غیرضروری»ست. ما زندگی خود را در «گفت وگو» سپری می‏كنیم، خواه بیرونی و یا درونی. گفت وگویی غیرضروری و بی‏اساس، متضاد، مكانیکی و آمیخته با توهم‌گرایی. اين گفت وگوی غیرضروری با سایر تحریكات غیرضروری فیزیكی در ارتباطه.

« این كلید مسأله ‏است»و یك موضوع كانونی در بسیاری از فنون باطنی‌ست. تنش‏های جسمی و انقباض‏های ناگهانی و بیقراری، و بسیاری از رفتارها، افكار و اعمال انسان جز آن كه مصرف كنندۀ جیرۀ انرژی روزانه باشه، چیز دیگری نیست و اگر فرد به اون آگاه بشه، این انرژی را برای بالا بردن سطح آگاهی مورد استفاده قرار می‌ده.

حالا آيا بنظر شما ميشه از اين گفتگو ها رهايي پيدا كرد و اونها رو به سمت درست و متعالي هدايت كرد تا هم از هرز انرژي جلوگيري بشه و هم اينكه انرژي لازمه رو براي رسيدن به آگاهي و همينطور سطوح بالاي اون مورد استفاده قرار بديم و به اقيانوس آگاهي نزديكتر بشيم؟

شما چي فكر مي كنين؟ منتظر ديدن پاسخ و نظرات شما ياران هستم.

ادامه داره....

                                                            منبع:نشریه علوم باطني 

 

 

/ 0 نظر / 34 بازدید