اخبار حيرت انگيز از متفکران

به نام خداوند یگانه

دوستان سلام پست قبلی رو که حتما یادتون هست. در باره اخبار علمی، که خوندنشون باعث میشه تکانهایی در ناخودآگاه ایجاد بشه وهمینطور به یه سری نتیجه گیری هم برسیم.

تو این پست دوتا خبر دیگه انتخاب کردم که براتون میذارم و امیدوارم که خوشتون بیاد.

خبر اول:

گوشی جدید با قابلیت شناسایی چهره

کاربردهای تلفن همراه از مکالمات و پیام های الکترونیکی فراتر رفته و انواع استفاده شامل خدمات برنامه ریزی و پرداخت پول رو هم در بر می گیره.به همین دلیل ژاپنی ها تلفن های همراه هوشمندی ساخته ان که چهره صاحب خودش رو می شناسه و فقط به دست او روشن میشه. قبل از روشن شدن تلفن، یه دوربین داخلی از کاربر عکس می گیره و ظرف یه ثانیه این عکس رو با  عکس صاحب گوشی مقایسه می کنه. این فناوری برای حفاظت اطلاعات حتی موقع سرقت ویا مفقود شدن تلفن همراه طراحی شده است.

خبر دوم:

ساخت قالیچه دزدگیر در آلمان

آلمانی ها یه قالیچه هوشمند اختراع کردن که کاملا هوشمنده وبا بررسی اثر انگشتان پا، وارد شدن سارق به خونه رو به پلیس خبر میده. یه کارخونه فرش بافی به همراه سازندگان تراشه تونستن این قالی متفکر رو بسازن. این قالیچه علاوه بر اندازه گیری دما برای کنترل حرارت، با شناسایی اثر انگشت های پا، چراغ هارو روشن می کنه و اگه فردی در نبود ساکنین خونه روی اون راه بره پلیس رو خبر میکنه. جالبه که بدونین این قالیچه دزدگیر قراره تا آخر سال برای فروش به بازار عرضه بشه.

 جالب بود نه! بامن همراه باشین مطالب جذاب دیگه ای هم دارم آماده می کنم . منتظر نظراتتون هستم.

                                                                                   با برداشتی از نشریه تفکر متعالی شماره3

 

 

/ 0 نظر / 7 بازدید